Laptop czy PC?

Laptop czy PC?

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj życie bez komputera, nic więc dziwnego, że na sklepowych półkach znaleźć można już dzisiaj praktycznie wszystkie jego odmiany, dostosowane nie tylko do zasobności portfela, ale także do własnych oczekiwań czy trybu życia.

Aktywni i mobilni użytkownicy mogą wejść w posiadanie lekkich i solidnych notebooków i tabletów, natomiast ci, którzy stawiają przede wszystkim na funkcjonalność i większą moc, mogą przebierać w rozmaitych odmianach komputerów stacjonarnych. Wybór może przyprawiać o zawrót głowy, nie musi być jednak ogromnym wyzwaniem, kiedy będziemy wiedzieć na co zwracać uwagę. Dawniej wybór był ograniczony, a wielkość komputera nie napawała optymizmem, jednak dzisiaj producenci dokładają starań, aby zarówno nasze domowe budżety, jak i nasze oczekiwania były w pełni usatysfakcjonowane. Choć w większości przypadków laptopy zastępują klasyczne komputery stacjonarne, nie każdy z nich nadaje się do codziennej pracy. Mowa tu przede wszystkim o niewielkich notebookach, które nie posiadają nagrywarek i wielu funkcji zwiększających ich ergonomię i wydajność. To, co sprawdzi się świetnie w podróży do napisania krótkiego tekstu czy obejrzenia filmu w pociągu, niestety nie będzie satysfakcjonujące na co dzień. Lepiej więc kierować się sprawnością i solidnością naszego laptopa tak, aby nie odbiegał jakością od klasycznych PC-tów.

Nowością są komputery all-in-one, czyli wersje dla niezdecydowanych, które posiadają ekrany dotykowe, funkcję tabletu i komputera stacjonarnego, będąc przy tym wyjątkowo lekkim i nie zajmując dużo miejsca. Choć takie rozwiązanie ma adekwatnie wysoką cenę, warto przyjrzeć się mu bliżej i sprawdzić, która z opcji jest dla nas najbardziej praktyczna i zwyczajnie…najlepsza.