Joomla

Joomla

Joomla to jeden z najpopularniejszych wielojęzycznych systemów CMS typu open-source opartych o licencję GPL. System ten powstał w roku 2005 i aktualnie jest jedną z najpopularniejszych platform w oparciu o które możliwe jest zbudowanie strony www.Podobnie jak Drupal, Joomla oparta jest o język PHP i korzysta z baz mySQL.  Listę rozszerzeń dla systemu szacuje się na około 5000 tysięcy co powoduje, że CMS ten ma praktycznie nieograniczone możliwości zastosowania.

W oparciu o Joomle możliwe jest zaprojektowanie firmowej strony www, portalu społecznościowego, a nawet rozwiązania e-commerce takiego jak rozbudowany sklep internetowy. Joomla, w przeciwieństwie do Drupala jest zdecydowanie łatwiejsza w obsłudze, panel administracyjny jest bardziej intuicyjny, a dostosowanie szablonów graficznych i ich implementacja od podstaw to coś z czym poradzi sobie nawet początkujący projektant stron www.

Wsparcie wielotysięcznej społeczności jest jedną z większych zalet systemu. Liczne fora, tutoriale oraz grupy wsparcia powodują, że dostępność wiedzy z zakresu tego systemu jest bezproblemowa i zawsze można liczyć na pomoc.